Nutricalphos Dȝ

Ürün Kodu: 1754 Kategoriler: TECNOFİRM
(1449) Kişi Görüntüledi

Nutricalphos Dȝ

Nutricalphos D3, hızlı büyüyen broylerlerde iyi bir kemik gelişimi sağlayan güçlü mineral, iz elementler ve vitamin D3 karışımıdır.
Nutricalphos D3, daha iyi yumurta üretimi için yumurta kabuğu kalitesini arttırır.
Nutricalphos D3, içeriğinde bulunan fosfor,kalsiyum, ve özellikle çinko ve mangan gibi minerallerin alınması ve hızla kullanılabilmesi sayesinde kanatlılarda görülen bacakların yana açılması, osteoporoz, femur başı nekrozu gibi kemik gelişimi problemleri önler ve iyileştirir.
Nutricalphos D3, te yumurta kabuğu oluşumu ve kemik gelişimden kalsiyum etkisini arttıran vitamin D3 ayrı olarak bulunur.
Nutricalphos D3,yumurta ve damızlıkların özellikle yumurtlama döneminin ilk haftasında artan mineral ve iz element ihtiyacını karşılayarak yumurta kabuk kalitesini iyileştirir.
Nutricalphos D3, içeriğindeki yüksek miktarda iz element, ve enzim ko-faktörleri nedeniyle bağışıklık sistemini destekler ve aşılama döneminde uygulanabilir.
Nutricalphos D3, ayrıca mineral ve stres dönemindeki mineral ve iz element eksikliklerini giderir.

Kullanım Şekli

NUTRICALPHOS D3 kanatlı hayvanların içme sularının tonuna 1 litre mineral karısım + 100 ml vitamin D3 karısımı seklinde eklenir. Broyler: 2. hafta içme suyuna 5 gün kullanıldıktan sonra uygulama 4. hafta tekrarlanır. Yumurtacı: Yumurtlama döneminin 1. haftası içme suyuna 5 gün kullanıldıktan sonra uygulama yumurtlama döneminin sonlarında

İçerik

Fosfor 29 000 mg/lt
Kalsiyum 57 000 mg/lt
Demir 2 500 mg/lt
Magnezyum.7 200 mg/lt
Bakır 900 mg/lt
Sodyum 10 000 mg/lt
Kobalt 22 mg/lt
Mangan 2 500 mg/lt 
Çinko 2 500 mg/lt
Selenyum 50 mg/lt